23 Nisan Eczaneler Kapalımı Açıkmı

1 yorum
129

Bilindiği üzere 23 Nisan resmi tatil. Peki 23 Nisan eczaneler açıkmı, kapalımı, 23 nisan günü eczaneler açık olacak mı? Ayrıca 23 nisan günü 31 ilde sokağa çıkma yasağı var. Sokağa çıkma yasağında eczaneler açık olacak mı?

 

Sokağa Çıkma Yasağında Muaf  ve Açık Olacak İşler Yerler

Sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günlerde, ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı satıldığı iş yerleri açık olacak.

23 Nisan Perşembe ve 24 Nisan Cuma günleri vatandaşların dışarı çıkamadığı saatler ile 25 Nisan Cumartesi ve 26 Nisan Pazar günleri, tatlı satış amaçlı iş yerleri, sadece evlere/adrese servis şeklinde satış yapabilecek.


Ramazan ayı nedeniyle, sokağa çıkma kısıtlamasının olacağı günlerde sadece evlere paket servis şeklinde olmak üzere lokanta ve restoran tarzı iş yerleri, ilaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyetleri yürüten iş yerleri, kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri, zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler (havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, Acil Çağrı Merkezleri, AFAD Birimleri, Vefa Sosyal Destek Birimleri, Göç İdaresi, PTT ve benzeri), valilikler/kaymakamlıklar tarafından yerleşim merkezleri için her 50 bin nüfusa 1 ve il sınırları içinden geçen şehirler arası karayolu ve varsa otoyol üzerinde her 50 kilometre için 1 olmak üzere, belirlenecek sayıda akaryakıt istasyonu ve lastik tamircisi (bu madde kapsamında açık olacak akaryakıt istasyonları ile lastik tamircileri kura yöntemi ile belirlenecek ve nöbetçi akaryakıt istasyonlarının marketleri açık olacak) faaliyet gösterebilecek.

 

23 Nisan günü ve diğer sokağa çıkma yasağı olan günlerde eczaneler açık olacak. Eczaneler bu uygulamalardan muaf işyerleri içersinde yer almakta.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

23 Nisan Eczaneler Kapalımı Açıkmı (1 Yorum)

  1. 23 Nisan sadece nöbetçi eczaneler açık olmasın. Tüm eczaneler açık olsun. Malum pandemide hastanelere gitmek zor, en azından ilaç ihtiyaçları daha kolay olur, eczanelerde yığılma azalır.

G-BKBD9DVWYT