Bitkisel Olarak Hemoroid Tedavisi

8 yorum
428

Anüsün çıkışında yastıkçık görevi gören ve doku damar yumağı yapısında olan bir doku olan hemoroidal doku, iç ve dış olmak üzere iki farklı gruba ayrılmaktadır. Atardamar ve toplardamar arası direkt bağlantıları olan hemoroidal dokuda zaman zaman kan akışı hızlı bir şekilde olur ve anüsten sıvı ve gaz çıkışını engelleyen bir yastık mekanizması şeklinde çalışır. Yaşam kalitesini sağlamakta önemli bir yere sahip olan hemoroidal doku, basınca bağlı olarak basur(hemoroid) problemini ortaya çıkarabilir.

Hastalık olarak 4 evrede incelenen hemoroid hastalığının tanısı muayene ve endoskopi gibi yöntemlerle yapılmaktadır. Hastalığın tedavisi ise hastalığın derecesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Cerrahi tedavi, ilaç tedavisi ve yaşam tarzı değişikliği gibi ana tedavi yöntemleri bulunan hemoroid, özellikle ileri yaşlardaki hastalarda aynı belirtileri veren diğer hastalıkları teşhis etmek için mutlaka endoskopi önerilmektedir.

Makatta şişkinlik ve meme, kaşıntı, akıntı, kanama ve nadir de olsa ağrı gibi şikayetlerle ortaya çıkan hemoroid, doku memesinde kanın pıhtılaşmasının aşırı ağır olduğu durumlarda Tromboze Hemoroid gibi hastalıklara neden olmaktadır. Çeşitli hemoroid tedavisi yöntemleri ile tedavi edilen hemoroid,genellikle 1990’lı yılların başından beri uygulanan ve ülkemizde de 2000’li yılların başından beri uygulaması giderek artan ND Lazer Uygulaması ile yapılan tedaviler oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Hemoroid’in 4 evresinden 1. ve 2. evrelerindeki hastalar için önerilerin lazer yönteminde ND Lazer ile kurutma işlemi uygulanmaktadır. 3. ve 4. evrelerde ise oluşan hemoroid memeleri lazer ile alınarak tedavi edilmektedir.

Günlük yaşamı olumsuz olarak etkileyen hemoroid rahatsızlığından korunmak ve önlemek için egzersiz yapmayı hayatınızın bir parçası haline getirmeniz gerekiyor. Hareketsizlik, bu rahatsızlığın tetikleyici durumlarının başında gelmektedir. Egzersiz yapmanın yanı sıra, kabız kalmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Eğer hemoroid rahatsızlığınız var ise http://www.hemoroidnasilgecer.net sitemizi ziyaret ederek bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu gibi durumlar, hemoroid hastalığına davetiye çıkarmaktadır. Bunların yanı sıra, bol su içmek ve tuvalet alışkanlığını düzenli hale getirmek, hemoroidden korunmanız için önemli adımlardır. Hemoroidli hastaların birçoğunda kabızlık rahatsızlığı bulunduğunu unutmayın, bu nedenle tuvalet alışkanlığınıza ve düzeninize mutlaka önem vermeniz ve düzenlemeniz gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Bitkisel Olarak Hemoroid Tedavisi (8 Yorum)

  1. Çok güzel bir site sizleri tebrik ederim. Ne varsa burada var. Başarılar dilerim.

  2. Çok güzel bir site sizleri tebrik ederim. Ne varsa burada var. Başarılar dilerim.

  3. Hemorid deyip geçmeyin. Mutalaka tedavisi yapılması gerekn bir hastalıktır. Aman hafifa almayın…

G-BKBD9DVWYT