Bosch Kombi C6 Arızası Çözümü Kart Tamiri

yorumsuz
544

Kendi kullandığım Bosch kombi c6 arızası verdi. Bosch kombi c6 hatası çözümü nasıl sağladım sizlerede aktarmak istiyorum.

Bosch Kombi C6 Arızası

Daha önceden de birkaç kez Bosch kombim c6 arızası vermişti. Bende resetleyerek c6 arızasını sildim ve kombim çalışmaya dvem etti ki, en son c6 arızası verdiğinde resetleme işlemi yapmadı. Bende intarnetten Bosch kombi C6 arızası nedenini, nasıl giderebilirim birez araştırdım. Bosch kombi C6 arızasının birkaç nedenden dolayı olduğunu öğrendim. Bunları sıralayalım.

Bosch Kombi C6 Arızası Neden Olur

Bosch c6 arızasının nedenleri;

  • Fan arızası
  • Prosestat arızası
  • Kombi bacası yerinden çıkması, tıkalı olması,
  • Elektronik kart arızası

Yukarıdaki yazdığım maddeleri tek tek kontrol etmeye çalıştım fakat işin riskli olduğunu karar vererek internet üzerinden birkaç servis ile görüştüm. Neredeyse hepsi kart arızalı, kart değişeceğini söylediler. Kart fiyatıda önemsenmeyecek miktarlarda değil. Bütçemi aşan miktarlarda. Kendim kartın olduğu kapağı söktüm ve içinden koku gelince hiç temas etmeden kapattım. Daha sonra başka bir servisi aradım. Özel servisdeki arkadaş; genelde kart arızasıdır, ama cihazı görmeden kart arızası olduğu söyleyemeyiz. Bosch hermatik kombilerde kronik sorun olduğunu, kart değiştirmediğini, kendi kartınızı tamir ediyorum, 1 yılda aynı arıza için ( C6 ) servis garantisi verdiğini söyledi. Kart tamiri için ise gayet uygun bir fiyat verdi.

Nedendir bilmiyorum servisci arkadaşa güvendim. Servis konumu bana uzak olmasına rağmen gelip burda yapabilirmisiniz dediğimde. Başka büyük arızası yoksa ve kart tamir edilecek gibiyse yaparım dedi. Bende arkadaşı davet ettim.

Bosch kombi c6 kart arızası tamiri

Bosch kombi c6 arızası

Servis yaklaşık 1 saat sonra geldi. Kartı söktüğünde kartın durumunu ana gösterdi. Gerçektende kartın bir bölümünde patlama ve yanma oluşmuştu. Servis; bu tür arızalarda kullanıcılar sürekli reset attıklarından dolayı bu hale geldiğini söyledi. Tabi bende aynısını yapmıştım biliyorum 🙂

Servis kartı 20 dk civarında birkaç elektronik parçasını değiştirerek kartı yerine taktı ve kombiyi çalıştırdı. Fan sesli çalıştığını söyleyerek fanı sökerek temizledi. Fandan çıkan kiri görünce çok şaşırdım. Fan daha sessiz çalışmaya başladı. Hakkı ile işini yapan herkese Allah bereketini göstersin inşallah.

Arkadaşlar Bosch kombi c6 arızası tecrübeyle sabit kart kaynaklı arıza. Kombiyi 1 aydır kullanıyorum. Servisci arkadaş yüzlerce bu kart arızalarını yapıyorum. Türkiye’nin heryerinden kargo ile kart gönderenler var dedi. Peki sana nasıl güvenipte kartını başka illerden gönderiyorlar dediğimde. Biz ekmeğimizi helalinden kazanıyoruz. Kimsenin 5 kuruşunda gözünün olmadığını belirtti.

Bosch kombi c6 arızası için servisin web sitesi linkini aşağıya bırakıyorum. Elektronik kart için yüksek miktarlar ödemeden tamir ettirebilirsiniz. Bosch kombi C6 Arızası

Bosch kombi c6 hatası ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Aralık 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

G-BKBD9DVWYT