Sigorta atmamış ama elektrik yok

5 yorum
763

Apartmanda tüm dairelerde elektrik var bizde yok. Sigorta atmamış ama elektrik yok. Evde elektrikler yok, sigorta atmamış, sorun ne olabilir vb.. elektrik arızaları ve çözümleri. Bu tür sorular çok sorulmaktadır. Kısa ve net şekilde anlatmaya çalışayım.

Sigorta atmamış ama elektrik yok

Evinizde yada dairenizde elektrikler yok. Daire içerisindeki sigorta kutusuna baktınız ama atık sigorta yok. Öncelikle elektrik bilginiz yok ise kesinlikle müdahale etmeyin. Olabilecek basit sorunları sıralayayım.

 • Elektrikler ana şebekede kesik olabilir.
 • Apartman elektrik panosunda sizin dairenin sigortası atmış olabilir
 • Yine apartman elektrik panosunda kaçak akım rölesi atmış olabilir.
 • Elektrik sayaç bağlantılarıda gevşeme, temassızlık, kopma olabilir.
 • Daire içindeki sigorta kutusu içerisinde aynı şekilde kablo temazsızlığı, kopma olabilir.
 • Elektrik fatura borcunuz var ise dağıtıcı firma tarafından elektriğiniz kesilmiş olabilir.
 • Nötr kablosu bağlantılarında kopma, gevşeme, temazsızlık olabilir.

Yukarıda yazdığım maddeleri temas etmeden kontrol ediniz. Kontrol kaleminiz var ise öncelikle sağlam olduğuna eminseniz, çalışıyorsa daire içerisindeki sigorta kutusunu dikkatlice kapağını sökün. Kontrol kalemi ile sigorta giriş ve çıkışlarını kontrol edin. Elektrik yok ise Bina ana elektrik panosunda sorun olma ihtimali yüksektir.

Yukarıdaki görsel daire içi elektrik sigorta kutusu fakat hatalarla dolu bir sigorta kutusu. Elektrik bağlantıları kabloların düzensizliği, 2. Sigorta gevşeme den dolayı yanmış. Elektrik işi şakaya gelmez.

Aşağıdaki yorum kısmına yaşadığınız sorunu detaylı yazarsanız, sizlere yardımcı olmaya çalışırız. Unutmayın elektrik işlerini her zaman ehliyetli uzman kişiler tarafında yapılmalıdır.

Elektrik arıza ve sorunları alakalı yorumları bekliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Mart 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Sigorta atmamış ama elektrik yok (5 Yorum)

 1. Benim dairede elektrik yok, sigortalarda atmamış. Sorun ne olabilir, kendim çözebilirmiyim. Sigortalar atmadığı halde neden elektrik gelmiyor?

 2. Hiçbir sartel atmıyor ama elektrik sadece benim evde yok.bida girişindeki kabloyu sıksam başka bir işlem yapmadan sorun olur mu çünkü oradaki kabloyla oynanmış ona eminim ama sorun oradami bilmiyorum. Ayrıca çamaşır makinesi fişi sürekli prizde kalıyordu plastiği oksitlenme yapmış sanırım. Sizce sorun hangisinde?

 3. Sadece sizin evde yoksa büyük ihtimalle giriş ana kablo bağlantılarında sorun vardır. Mutlaka ehliyetli elektrikçi çağırmanızı tavsiye ederim. Bina giriş sigorta kutusunda sigorta girişini kontrol kalemi ile kontrol ederek elektrik gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

 4. Diğer dairelerde elektrik varmı? Kaçak akım rölesi atmış olabilir, yada sigorta giriş çıkışlarında gevşeme, temazsızlık olabilir. Elektrilçi çağırınız.

 5. Merhaba. evimde sigorta atmamış ama elektrik yok. Komşu dairelerde elektrik var benim dairemde elektrik yok. Işıklarda yanmıyor prizlerde çalışmıyor.

G-BKBD9DVWYT