Yandex Browser yayında

  Haberler    24 Ekim 2014
11 Yorum

Yandex hizmet alanını genişletmeye devam ediyor. Son olarak Yandex kendi web tarayıcısını hizmete sundu. Yandex.Browser henüz Türkçe dil desteği sunmuyor; fakat birçok özelliği ile göz dolduruyor gibi. Yandex, web tarayıcısının kullanımının kolay olduğunu ve web sayfalarının hızlı yüklendiğini vurguluyor. Aynı zamanda favori sitelerinize de kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Günlük hava ve trafik durum ve tahminlerini de takip etmek kolay.

Google Chrome ile benzer özellik taşıyan Yandex. Browser’da da adres çubuğu arama motoru olarak kullanılabiliyor ve girilen hatalar otomatik olarak düzeltiliyor. Bu özelliğe “Smartbox” adı verilmiş. Kaspersky ile iş birliği içerisinde olan Yandex.Browser tüm web sayfalarını ve indirilen dosyaları virüslere karşı kontrol ediyor.

yandex

Aynı zamanda çeviri hizmeti de taşıyan Yandex.Browser 9 farklı dilde web sayfalarını istediğiniz dile çevirebiliyor. Güzel taraflarından biri de eski web tarayıcınızdaki kullandığınız özellikleri, yer imlerini otomatik olarak yeni web tarayıcınız Yandex’e kurulum aşamasında entegre ediliyor. Umarız en kısa süre içerisinde Türkçe dil desteği de gelir.

109 okunma

Etiketler : , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapına Yorumlar (11)