Kolay Yan Örgü Saç modeli yapımı

2 yorum
102

Bu yazımızda  çok kolay ve çok güzel yan örgü saç yapımını anlatacağız. Sizlerde göreceğiniz gibi çok kolay bir yan örgü saç modeli. Öncelikle yan örgü saç modeli yapımı anlatışımızdaki hatalardan dolayı sürç-i lisan yaparsak affola.

Kolay yan örgü saç yapımında elimizdeki malzemeler ile yapacağımızı bilmenizi isteriz. Tabi sizlerde istediğiniz şekilde malzeme (toka,sprey vb) araçlar kullanabilirsiniz. Kolay yan örgü saç modelini çok hızlı ve kolayca yapacağınız gibi güzelliğinize güzellik katacaktır. Sözü fazla uzatmadan resimli yan örgü saç modeli yapımını anlatmaya başlayalım.

Resimli Kolay Yan Örgü Saç modeli yapımı

Öncelikle yan örgü saç modelimize başlamadan kısa bir not; elimizdeki en az malzeme ile yapaya çalışacağız. ( Tarak Kuru şampuan, saç spreyi vb.) gibi. Artık başlayalım.

Kolay Yan Örgü Saç modeli yapımı
Kolay Yan Örgü Saç modeli yapımı

Yapacağımız Yan Örgü Saç modeli yukarıdaki otoğraftaki gibi olacaktır. Hemen korkmak, caymak yok 🙂 Hadi başlayalım…

1- Öncelikle saçımızı tarayarak düzgünleştiriyoruz. Aşağıdaki ilk fotoğrafta görüldüğü gibi ilk önce sol taraftan saçlarımızı ayırıyoruz. Sonra başımızın üst kısmında (sağ tarafta) bir üçgen olacak şekilde üç bölüme (eşit üç tutam) ayırıyoruz.

2-Saçımızı örmeye başlıyoruz.

3- Saç örmeye başladığımız her evrede başımızın arkasından ve önünden eşit şekilde saçlar alarak örgümüze ekliyoruz. İlk 3 tutam, sonra 4 tutam saç sonra 5 tutam saç şeklinde kulak üstüne kadar arkadan saçlarımızı toplayarak örüyoruz.

Yan Örgü Saç modeli yapımı

4-Saçımızı ördükçe en çok dikkat edeceğimiz ise önden ve arkadan otoğrata görüldüğü gibi saç ekleyerek saç örgümüze katıyoruz.

5-Sol kulak üzerindeki saçlarımızı bükerek (örme yapmıyoruz) resimdeki gibi yuvarlıyoruz.

6-Sol kulak üzerinden yuvarlayarak toparladığımız saçlarımızı başımızın arkasından çok gergin olmayacak şekilde (hafif gergin) sağ tarafımıza getiriyoruz.

Yan Örgü Saç modeli 2

7-Sol taratan topladığımız saçları sağ tarafta ördüğümüz saça ekleyerek örgümüze devam ediyoruz.

8-Sağ taraftaki örgümüz bittiğinde eşit aralıklarla saç tutamlarımızı üstten hafiften çekiyoruz ki saçlarımız kabarık ve daha hoş bir durum alsın

9-Saçlarınız çok ince ve yıpranmış saçlar ise yada isteğe bağlı olarak saç spreyi kullanıyoruz. Bu şekilde kalıcı bir yan saç örgümüz olacaktır.

Yan Örgü Saç modeli 3

İlk yaptığınızda istediğiniz gibi olmadıysa tekrardan denemenizde fayda var. Bu şekilde çok  kolay Yan Örgü Saç modeline sahip olacaksınız 🙂

Ve istediğimiz sonuç

Yan Örgü Saç modeli 4

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Ekim 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kolay Yan Örgü Saç modeli yapımı (2 Yorum)

  1. Çok güzel bir saç örgüsü olmuş denemek gerekir ama saçlarım kısa 🙁

G-BKBD9DVWYT