Seo ve Web Tasarım

  Genel, Manşet    22 Şubat 2013
13 Yorum

Şimdi Google App Engine Launcher’ ımızı açıp, varolan uygulama eklemek için ctrl+shift+N tuşlarına basarak ziyaretci-defteri uygulamamızı seçiyoruz. Daha önce rutin şekilde öğrendiğimiz şekilde eklendikten sonra projemizi lokalde son kez çalıştırıp gözden geçiyoruz. En son olarak da Google App Engine Launcher’ ımız üzerinde bulunan butona basıyoruz. Açılan ekrana appspot.com’a kaydolurken kullandığımız Gmail adresimizi ve şifremizi giriyoruz. OK butonuna basıyoruz.

Projem8 adlı projemizin adını ve konfigürasyon dosyası olan app.yaml dosyamızda yer alan bilgiyi değiştirme nedenimiz; appspot.com’da aldığımız alan adının ziyaretci-defteri diye geçmesidir. Buraya kadar yapılan işlem bundan dolayıdır.

You can close window now (Şimdi ekranı kapatabilirsiniz) yazısı çıkınca, işimiz tamamlanmış demektir.*Artık ziyaretci-defteri.appspot.com adresine nereden girilirse girilsin, bu uygulamamıza erişilebilir. Şimdi aklınıza gelecek soru: Daha Önce kaydettiğimiz test verilerinin burada neden görünmediği olabilir. Evet, Google App Engine uygulamanızı hazırlarken lokalde kaydettiğiniz test verileri gerçek sunucuya taşınmaz.

O yüzden hiç bir kayıt görüntülenmez. Ancak şimdi yeni kayıt oluşturmak için deftere mesaj bırakırsal, o mesaj gerçek sunucuda saklanır ve bu projemiz için direkt olarak yayına girer. Peki, önceki bölümde gördüğümüz Developer Console panelimizin gerçek sunucudaki haline nasıl erişebiliriz? İşte bunu sonraki bölümde inceleyeceğiz.

Eğer ücretli moda geçmez iseniz (ki varsayılan olarak böyledir) siteniz kotanın bittiği yerde artık cevap vermez. Bu hususu ileride Google App Engine ücretlendirme politikası başlığı altında inceleyecğiz. Ara sıra Dashboard’ ızını izleyerek sitenizin performansını buradan inceleyebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için tr.seoric.com adresini ziyaret edin.

138 okunma

Etiketler : , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapına Yorumlar (13)