Seo ve Web Tasarım

13 yorum
765

Şimdi Google App Engine Launcher’ ımızı açıp, varolan uygulama eklemek için ctrl+shift+N tuşlarına basarak ziyaretci-defteri uygulamamızı seçiyoruz. Daha önce rutin şekilde öğrendiğimiz şekilde eklendikten sonra projemizi lokalde son kez çalıştırıp gözden geçiyoruz. En son olarak da Google App Engine Launcher’ ımız üzerinde bulunan butona basıyoruz. Açılan ekrana appspot.com’a kaydolurken kullandığımız Gmail adresimizi ve şifremizi giriyoruz. OK butonuna basıyoruz.

Projem8 adlı projemizin adını ve konfigürasyon dosyası olan app.yaml dosyamızda yer alan bilgiyi değiştirme nedenimiz; appspot.com’da aldığımız alan adının ziyaretci-defteri diye geçmesidir. Buraya kadar yapılan işlem bundan dolayıdır.

You can close window now (Şimdi ekranı kapatabilirsiniz) yazısı çıkınca, işimiz tamamlanmış demektir.*Artık ziyaretci-defteri.appspot.com adresine nereden girilirse girilsin, bu uygulamamıza erişilebilir. Şimdi aklınıza gelecek soru: Daha Önce kaydettiğimiz test verilerinin burada neden görünmediği olabilir. Evet, Google App Engine uygulamanızı hazırlarken lokalde kaydettiğiniz test verileri gerçek sunucuya taşınmaz.

O yüzden hiç bir kayıt görüntülenmez. Ancak şimdi yeni kayıt oluşturmak için deftere mesaj bırakırsal, o mesaj gerçek sunucuda saklanır ve bu projemiz için direkt olarak yayına girer. Peki, önceki bölümde gördüğümüz Developer Console panelimizin gerçek sunucudaki haline nasıl erişebiliriz? İşte bunu sonraki bölümde inceleyeceğiz.

Eğer ücretli moda geçmez iseniz (ki varsayılan olarak böyledir) siteniz kotanın bittiği yerde artık cevap vermez. Bu hususu ileride Google App Engine ücretlendirme politikası başlığı altında inceleyecğiz. Ara sıra Dashboard’ ızını izleyerek sitenizin performansını buradan inceleyebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için tr.seoric.com adresini ziyaret edin.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Seo ve Web Tasarım (13 Yorum)

  1. Bu konuda türkçe kaynak gerçekten çok sıkıntılı. Böyle bir konuyu açıklığa kavuşturmanız gerçekten güzel olmuş. Yazıyı keyifle okudum ve herkese tavsiye edebilirim. Güzel bir blog umarım hak ettiği yeri bulur. Herkese iyi günler..

  2. 2 4 sitem var seo ya özgün çalışmalarımla belli bir düzene girdi sitesi olan arkadaşlarımız seo ya önem veriniz yazmış oldugunuz makalele için tşk ederim usdat

  3. Güzel paylaşım. Teşekkürler admin bu işin hakkını veriyorsun.

  4. İşte bu sabahtan beri google da bunu arıyordum bu sitede buldum teşekkür ederim.

  5. Paylaşımlarınızın devamını dilerim. her gün en az bir kere sitenizi ziyaret ediyorum. Kolay gelsin.

G-BKBD9DVWYT