Genel

Telefonla konuşurken karşıdan ses gelmiyor (Çözüldü)

  Genel    24 Kasım 2014
3 Yorum

Özellikle bu konu iphone telefonlarda çok sık karşılaşabilrsiniz. İphone 4 konuşurken karşıdan ses gelmiyor. Başıma gelen olayı yazıyorum. Telefonumla konuşurken karşı tarafın sesi gelmiyordu. Çok canım sıkılımıştı telefonumu tamirciye götürmeye karar verdim yalnız güvenilir tamirci bulamadığımdan kendim çözümlerini araştırdım. Hoparlör açık iken karşı tarafın sesi geliyor yalnız normalde telefon avizesinden ses gelmiyordu. Bende oturdum b güzel araştırdım ki başkasınında başına gelmiş.

iphone

Telefon ile konuşurken karşı tarafın sesi gelmiyorsa; telefon usb girişi kirlenmiş olabileceğinden telefon kulaklık takılı algılama yapıyor ve normalde avizeden ses gelmiyor olabileceği aklıma geldi ve hani kulaklarımızı temizlediğimiz kulak pamuğu ile güzelce temizledim ve sorun çözüldü 🙂

Dikkat edilmesi gereken temizlik yaparken sakın ıslak mendil yada ıslak bezle yapmayınız. Islaklık kısa devre olmasınasa sebep olacaktır.

Telefonlarınızdaki başka sorunlarınız var ise yazımızın altındaki yorum kısmından sorunu detaylı yazarsanız çözüm bulmaya çalışacağımı bilmenizi isterim.

 

1738 okunma

Etiketler : , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapına Yorumlar (3)

  • Levent Yazar

    Benim Android telefonda da aynı şey oluyor. Fakat farklı olan tarafı şu. Arıza, kendi kendine düzeliyor. Bir süre düzgün çalışıyor. Sonra ne oluyorsa, yine ses gelmemeye başlıyor. Anlamadık gitti derdi nedir.

  • admin Yazar

    Büyük olasılıkla temazsızlık yada kirlilikten kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.

  • İsmail Yazar

    Telefonum general mobile discovery mini 2 . telefonumun camı kırıldı ilk konuştuğumda karşı tarafın sesi geliyordu ama tamirden geldikten sonra sesi gelmiyor ve dediginiz gibi hoparlör açınca veya kulaklık takınca ses geliyor . temizledim yinede ses gelmiyor . ne yapabilirim bi fikriniz var mı?