Yandex Browser Ve Google Chrome Nasıl Kurulur

3 yorum
403

Bilişim dünyası Yandex tarafından üretilen Yandex Browserın Google Chrome ile olan rekabetini konuşuyor. Gerçi her ikisi de aynı altyapıyı kullandıkları için asıl rekabetin ara yüz ya da görünümden ziyade hız üzerinde olacağı yapılan tartışmalar arasında. Neyse konumuz Yandex ve Chrome bilgisayara nasıl kurulur?

Önce Chromenin kuruluşunu görelim. Arama motoruna Google Chrome indir yazıyoruz Çıkan sayfalardan ya Chrome ana sayfası varsa oraya tıklıyoruz. Zira tarayıcı programını oradan indirmek kolay ve hızlı olacaktır. Motorumuzun bulduğu sayfalarda Chrome kendi sitesi yoksa Chrome indir yazan başka bir sayfaya girip oradaki indirme butonunu tıklayarak indirme işlemini başlatıyoruz. Yaptığımız kurulum değil. Kurulumu indirme işlemi bittikten sonra yapacağız. Evet indirme işlemi 1 -2 dakika sürebilir.

Bilgisayarın alt kısmında olan indirme sekmesinde, indirmenin hızını ve kaç dakika kaldığını görebiliriz. İndirme bittikten sonra ı çalıştır ve kaydet butonlarının bulunduğu sekme çıkıyor buradan çalıştır butonuna basıp, Google Chrome kurulumunu başlatıyoruz. Gerisini Chromenin kendisi yapacak ve kurulumu otomatik olarak tamamlayacaktır.

Zaten kurulum esnasında gerekli yerde bizi yönlendirecektir. Eğer Chrome yi tarayıcımız olarak atamak istiyorsak, varsayılan tarayıcı olarak ata butonuna bastığımızda, Chrome daha önceki tarayıcıda kullandığımız ayarları ve bilgileri içe aktarma yoluyla kendisine aktaracaktır. Artık Google Chromeyi kullanmaya başlayabiliriz.

Aynı kurulumu bu sefer Yandex Browserı kurmak için kullanacağız. İlk yapacağımız Arama motoruna Yandex Browser indir yazıp çıkan sayfalar ki indirme butonuna tıklamak. Böylece Yandex Browserı indirme işlemi başlamış oluyor. İndirme işlemi gene 1-2 dakikanızı alacaktır. İndirme işlemi bittikten sonra çalıştır butonuna bastığımızda, Yandex Browser kurulum sihirbazı kurulumu otomatik olarak başlatacak ve bitirecektir. Kurulum birkaç dakika sürebilir.

Yandex Browser kurulum sihirbazı gerektiğinde bizi yönlendirecek. Eğer Yandex Browserı varsayılan tarayıcı olarak atayacaksak, yapmamız gereken; varsayılan tarayıcı olarak ata butonunu tıklamak olacak. Yandex tarayıcısı daha önceki ayarları kendi bünyesine aktaracaktır. Artık, Yandex Browser kullanılmaya hazır. Yandex indirip kurduktan sonra hızlı internet keyfini yaşayabileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 18 Temmuz 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yandex Browser Ve Google Chrome Nasıl Kurulur (3 Yorum)

  1. Çok güzel bir site sizleri tebrik ederim. Ne varsa burada var. Başarılar dilerim.

G-BKBD9DVWYT